Αρχική σελίδα > Δραστηριότητες > Ολυμπιακή Παιδία Πεδίο του Άρεως 16/5/2003

Τα σχολεία μας ήταν παρόντα στη γιορτή του σχολικού εθελοντισμού στο Πάρκο Ολυμπιακής Παιδείας. Από τις 13 - 17 Μαΐου 2003 παρουσιάσαμε, μαζί με τα υπόλοιπα σχολεία του Προγράμματος από κάθε γωνιά της Ελλάδας, δραστηριότητες που είχαν ετοιμάσει οι μαθητές και οι δάσκαλοι του 7ου, 4ου και 8ου Δ.Σ. Ασπροπύργου στα πλαίσια της Ολυμπιακής Παιδείας.

Ήταν μεγάλη η χαρά της παρουσίας μας στο Πάρκο της Ολυμπιακής Παιδείας. Το περίπτερό μας στολίστηκε με κατασκευές των μαθητών σχετικές με τον Ολυμπισμό.

Ευχαριστηθήκαμε πολύ με το χειροκρότημα του κόσμου στα τραγούδια από τη Ρωσία που είπαν τα παιδιά του 4ου Δ.Σχ. Ασπροπύργου.
Τα τσιγγάνικα τραγούδια ήταν μια έκπληξη για τους παρευρισκόμενους στο Πεδίο του Άρεως.